Novinka
Kód: 414 | Značka: Kávy pitel

50g Honduras SHG Occidente/Copán «Las Mercedes» Kávy pite

1 hodnocení
48 Kč
Skladem

Vzorkové balení 50g výběrové zrnkové kávy ze Střední Ameriky. Kávy pitel. 100% arabica. Honduras SHG Occidente/Copán «Las Mercedes»

 

Kategorie: KÁVY PITEL PRAŽENÁ
Hmotnost: 0.06 kg

Káva Honduras SHG Occidente/Copán «Las Mercedes» - Kávy pitel

Výběrová zrnková káva ze Střední Ameriky. Značky Kávy pitel. Pečlivě, čerstvě a kvalitně pražená v ČR u Kutné Hory.

Kávovníky se do Hondurasu dostaly za Salvadoru. Kávovníková zrna se vyznačují dobrou kvalitou. V minulosti  ji honduraští pěstitelé prodávali do Guatemaly;  za vyšší cenu, protože Guatemala má velmi dobrou pověst v oblasti kávy. Po vládní dani na vývoz kávy a podpoře producentů se velmi zlepšila kvalita a tím i poptávka po honduraské kávě.

Oblast Copán se nachází v západním Hondurasu. Při velmi příjemné průměrné teplotě 22°C je vyprodukováno cca 30 000 žoků o hmotnosti 69kg. Sběr je ruční a zpracování mokré. Fermentace probíhá 12 hod. a poté je káva sušena 7 dní na slunci. Třídění se prování strojově.  Většina farem pro SHG Las Mercedes má certifikaci Rainforest Alliance.

SHG (Strictly Grown Grown) specifikuje, že káva byla pěstována v nadmořské výšce kolem 1350 metrů. Káva vyrostla ve vyšší nadmořské výšce a při nižší teplotě, což způsobuje pomalejší zrání a vyšší kvalitu.

 

Gramáž balení kávy: 50 g

Původ kávy: Káva pochází z Hondurasu, z regionu Copán. Ze Střední Ameriky

Nadmořská výška: Káva pochází z horské oblasti 1200 - 1700 m. n. m.

Varieta kávy: Arabica – Lempira, Caturra, Catuai

Druh kávy: Arabica 100%

Sklizeň kávy: prosinec - březen

Chuťový profil kávy Honduras SHG Occidente/Copán «Las Mercedes»třešňové tóny, kulaté tělo, jemná citrónová dochuť

Acidita kávy: střední

Zpracování kávy: promytá káva

Pražírna kávy: Kávy pitel u Kutné Hory, Česká republika, EU

Stupeň pražení kávy: City plus

Příprava kávy: vhodná pro přípravu espressa i filtrované kávy a french pressu

 

Balení kávy značky Kávy pitel: veškerou námi praženou kávu značky Kávy pitel balíme do vysoce kvalitních sáčků

Postup balení kávy značky Kávy pitel: Po pražení kávových bobů se z kávy uvolňuje plyn, který by mohl zcela naplnit obal a ten by následně mohl při manipulaci a skladování prasknout. A tak nechává se káva několik hodin odpočinout. A balí se až následně, po odpočinutí do speciálních flexibilních sáčků na kávu, s odplyňovacím jednosměrným nylonovým ventilem. Takže přebytečný uvolněný plyn odejde přes ventil pryč. A káva si tak zachová své stále stejné plnohodnotné aroma od zabalení, přes přepravu a do doručení až k vám, a až do vašeho šálku kávy Kávy pitel. A proto je naše káva značky Kávy pitel čerstvá i u vás po převzetí od přepravce.