Kávu odesíláme čerstvě praženou. Všechno zboží MÁME SKLADEM v ČR. Doručujeme už do 3 dnů.

Příběh rodinné pražírny Kávy pitel

 

Denně čerstvě upražená káva mnoha druhů naší rodinné značky Kávy pitel® na renesanční Tvrzi Přítoky u Kutné Hory. Pražíme a dovážíme kávu z celého světa.  Pražíme speciální kávové směsi delikátní chuti s charakterem.

 Kavy-Pitel-majitele-kavy-prazena

 

Jak to všechno začalo ...

V létě roku 2002 jsme byli oba bez práce a řešili jsme, co budeme dále dělat. V té době jsme se seznámili s projektem franchisingu společnosti Dallmayr Kaffee, který nás oslovil a tak bylo o naší další cestě rozhodnuto. Začátky nebyly snadné i vzhledem k záplavám, které postihly náš region. Postupně se nám však podařilo vybudovat jednu z největších franchisingových sítí provozování nápojových automatů německého výrobce v České republice.

A zde začala vznikat naše rodinná firma. Někdy v roce 2009 nám začal pomáhat náš syn,  jako brigádník, s doplňováním automatů a tak jsme poznali, že na všechno nejsme sami.

kavypitel-expresso-2020

Svou vlastní cestou

Po osmi letech, koncem roku 2010 jsme úspěšnou obchodní síť prodali a rozhodli se jít vlastní cestou. Se společností Dallmayr nás i nadále spojuje osobní přátelství se šéfem české pobočky a obliba kávy této značky u zákazníků, která v současné době již doplňuje sortiment vlastní řady čerstvě upražené kávy nejvyšší kvality Kávy pitel®.

V roce 2011 jsme odešli od Mělníka do Kutné Hory a otevřeli zde svůj první obchod kávou. Obchod u Morového sloupu byl i kavárnou, kde jsme začali vařit espresso správně, což byl počin v pravdě revoluční. Kvalita se však prosadila.

V roce 2013 jsme otevřeli další obchod v Čáslavi u Otakarovy bašty, kde bylo nádherné posezení v podloubí. V té době nám obě naše děti pomáhaly pouze občas na akcích a nic zatím neukazovalo na to, že by měli zájem o práci s námi.

Po období, kdy jsme v obchodě prodávali pouze kávu od velkých producentů i místních pražíren, jsme začali uvažovat o vlastním pražení, k čemuž nakonec také došlo. 

obchudek-Na-Tvrzi-kavarna-Kavy-pitel-sn_1

 

Příběh pokračuje … na Tvrzi Přítoky

Časem jsme hledali větší prostory a na sklonku roku 2015 jsme zakoupili nádhernou renesanční tvrz v Přítokách u Kutné Hory, kde jsme 3. prosince 2016 otevřeli obchod, kavárnu U Michaela a pražírnu. Tvrz se nachází v těsné blízkosti památky UNESCO, stezky a cyklostezky.

Na své si u nás přijdou nejen milovníci kávy, ale i příznivci worshopů. Pořádáme zde pravidelné semináře správné přípravy kávy, kurzy ručních prací nebo malování na vodní hladině známé pod názvem EBRU.

 

Česká televize u nás v pražírně a kavárně na Tvrzi Přítoky u Kutné Hory
Česká televize

Naše kavárna U Michaela není jen místem s výjimečnou atmosférou, kávou a lidmi, kteří kávu připravují s opravdovou láskou, ale i místem setkávání s lidmi s fantazií, vášní a přirozenou zvědavostí.

Lidmi, jako jste vy.

 

 

Článek o nás na ekonom.cz | Jak se praží Kávy pitel

ekonom-cz

jarvis_5a8d4e72498e553064fef6fd

 

 

Přechod k rodinné firmě Kávy pitel s.r.o.

Vše se začalo měnit v roce 2017, kdy za námi přišel náš syn Michael s tím, že pojede na gastrofestival s námi. Časem začal jezdit sám a v současné době mu víceméně pomáháme my. Nyní má tedy na starosti realizaci venkovních akcí jako jsou např. farmářské trhy, kulturní akce, gastrofestivaly apod. Zároveň nám začala, převážně v administrativě, pomáhat i naše dcera Lenka. A tak nyní zažíváme, jak funguje rodinná firma :)

Kavy-pitel-design-2020-shoptet-2-prazeni-kavy-banner 

RODINNÁ PRAŽÍRNA 
A OBCHOD KÁVOU NEJVYŠŠÍ KVALITY KÁVY PITEL®

prazeni-kavy-pitel-kutna-hora-pritoky-zelen-kava

Vše začíná u zelené kávy.

Pražení kávy je úžasný proces. Na jeho začátku je zelená káva. Surovina trochu nevzhledná, skrývající v sobě ohromný potenciál. Každý druh vypadá jinak, protože jak odrůda, tak i místo, kde je pěstovaná má velký vliv. Než se k nám dostane tato základní surovina je potřeba ujít dlouhou cestu, při které se farmář opravdu nadře. Jeho keře jsou neustále v nebezpečí napadení různými škůdci, ale když vše vyjde, je na konci zelená káva, která se dostane k nám do pražírny.

prazeni-kavy-pitel-prazirna-kava

Pokračuje pražením.

Vlastní pražení připomíná alchymistickou transmutaci, kdy z něčeho zeleného, de facto nepoživatelného, vznikne za pomoci tepelného procesu něco úžasně komplikovaného, protože v každém zrnku kávy je ohromné množství látek. Naši kávu pražíme tak, aby všechno cenné zůstalo v zrnu a bylo vám pak k dispozici při přípravě vašeho šálku kávy.

proces-cerstveho-prazeni-kavy-pitel-prazirna

A končí praženou kávou.

Pokud se nám vše podaří, je výsledkem zrnková kávy tak, jak ji máte od nás rádi. Ale to není konec. Káva si musí několik dní odpočinout a pak ji pro vás balíme do sáčku speciálně určených pro tento účel, které mají několik vrstev pro ochranu kávy. Přes jednosměrný nylonový ventil odchází přebytečný uvolněný plyn a káva si zachová své aroma.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení