Kávu odesíláme čerstvě praženou. Všechno zboží MÁME SKLADEM v ČR. Doručujeme již do 2 dnů.

Příběh rodinné pražírny Kávy pitel

 

Denně čerstvě upražená káva mnoha druhů naší rodinné značky Kávy pitel® na renesanční Tvrzi Přítoky u Kutné Hory. Pražíme a dovážíme kávu z celého světa.  Pražíme speciální kávové směsi delikátní chuti s charakterem.

 Kavy-Pitel-majitele-kavy-prazena

 

Jak to všechno začalo ...

V létě roku 2002 jsme byli oba bez práce a řešili jsme, co budeme dále dělat. V té době jsme se seznámili s projektem franchisingu společnosti Dallmayr Kaffee, který nás oslovil a tak bylo o naší další cestě rozhodnuto. Začátky nebyly snadné i vzhledem k záplavám, které postihly náš region. Postupně se nám však podařilo vybudovat jednu z největších franchisingových sítí provozování nápojových automatů německého výrobce v České republice.

A zde začala vznikat naše rodinná firma. Někdy v roce 2009 nám začal pomáhat náš syn, jako brigádník, s doplňováním automatů a tak jsme poznali, že na všechno nejsme sami.

 

 

Svou vlastní cestou

Po osmi letech, koncem roku 2010 jsme úspěšnou obchodní síť prodali a rozhodli se jít vlastní cestou. Se společností Dallmayr nás i nadále spojuje osobní přátelství se šéfem české pobočky a obliba kávy této značky u zákazníků, která v současné době již doplňuje sortiment vlastní řady čerstvě upražené kávy nejvyšší kvality Kávy pitel®.

V roce 2011 jsme odešli od Mělníka do Kutné Hory a otevřeli zde svůj první obchod kávou. Obchod u Morového sloupu byl i kavárnou, kde jsme začali vařit espresso správně, což byl počin v pravdě revoluční. Kvalita se však prosadila.

V roce 2013 jsme otevřeli další obchod v Čáslavi u Otakarovy bašty, kde bylo nádherné posezení v podloubí. V té době nám obě naše děti pomáhaly pouze občas na akcích a nic zatím neukazovalo na to, že by měli zájem o práci s námi.

Po období, kdy jsme v obchodě prodávali pouze kávu od velkých producentů i místních pražíren, jsme začali uvažovat o vlastním pražení, k čemuž nakonec také došlo. 

obchudek-Na-Tvrzi-kavarna-Kavy-pitel-sn_1

 

Příběh pokračuje … na Tvrzi Přítoky

Časem jsme hledali větší prostory a na sklonku roku 2015 jsme zakoupili nádhernou renesanční tvrz v Přítokách u Kutné Hory, kde jsme 3. prosince 2016 otevřeli obchod, kavárnu U Michaela a pražírnu. Tvrz se nachází v těsné blízkosti památky UNESCO, stezky a cyklostezky.

Na své si u nás přijdou nejen milovníci kávy, ale i příznivci worshopů. Pořádáme zde pravidelné semináře správné přípravy kávy, kurzy ručních prací nebo malování na vodní hladině známé pod názvem EBRU.

 

Česká televize u nás v pražírně a kavárně na Tvrzi Přítoky u Kutné Hory
Česká televize

Naše kavárna U Michaela není jen místem s výjimečnou atmosférou, kávou a lidmi, kteří kávu připravují s opravdovou láskou, ale i místem setkávání s lidmi s fantazií, vášní a přirozenou zvědavostí.

Lidmi, jako jste vy.

 

 

Článek o nás na ekonom.cz | Jak se praží Kávy pitel

ekonom-cz

jarvis_5a8d4e72498e553064fef6fd

 

 

Přechod k rodinné firmě Kávy pitel s.r.o.

Vše se začalo měnit v roce 2017, kdy za námi přišel náš syn Michael s tím, že pojede na gastrofestival s námi. Časem začal jezdit sám a v současné době mu víceméně pomáháme my. Nyní má tedy na starosti realizaci venkovních akcí jako jsou např. farmářské trhy, kulturní akce, gastrofestivaly apod. Zároveň nám začala, převážně v administrativě, pomáhat i naše dcera Lenka. A tak nyní zažíváme, jak funguje rodinná firma :)

Kavy-pitel-design-2020-shoptet-2-prazeni-kavy-banner 

RODINNÁ PRAŽÍRNA 
A OBCHOD KÁVOU NEJVYŠŠÍ KVALITY KÁVY PITEL®

prazeni-kavy-pitel-kutna-hora-pritoky-zelen-kava

Vše začíná u zelené kávy.

Pražení kávy je úžasný proces. Na jeho začátku je zelená káva. Surovina trochu nevzhledná, skrývající v sobě ohromný potenciál. Každý druh vypadá jinak, protože jak odrůda, tak i místo, kde je pěstovaná má velký vliv. Než se k nám dostane tato základní surovina je potřeba ujít dlouhou cestu, při které se farmář opravdu nadře. Jeho keře jsou neustále v nebezpečí napadení různými škůdci, ale když vše vyjde, je na konci zelená káva, která se dostane k nám do pražírny.

prazeni-kavy-pitel-prazirna-kava

Pokračuje pražením.

Vlastní pražení připomíná alchymistickou transmutaci, kdy z něčeho zeleného, de facto nepoživatelného, vznikne za pomoci tepelného procesu něco úžasně komplikovaného, protože v každém zrnku kávy je ohromné množství látek. Naši kávu pražíme tak, aby všechno cenné zůstalo v zrnu a bylo vám pak k dispozici při přípravě vašeho šálku kávy.

proces-cerstveho-prazeni-kavy-pitel-prazirna

A končí praženou kávou.

Pokud se nám vše podaří, je výsledkem zrnková kávy tak, jak ji máte od nás rádi. Ale to není konec. Káva si musí několik dní odpočinout a pak ji pro vás balíme do sáčku speciálně určených pro tento účel, které mají několik vrstev pro ochranu kávy. Přes jednosměrný nylonový ventil odchází přebytečný uvolněný plyn a káva si zachová své aroma.