OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: +420 778 071 678 | kavypitel@kavypitel.cz
0 Kč

Rodinná pražírna Kávy pitel

logo Kávy pitel 2020

Denně čerstvě upražená káva mnoha druhů naší rodinné značky Kávy pitel na renezační Tvrzi Přítoky u Kutné Hory.
Pražíme a dovážíme kávu z celého světa. Pražíme speciální kávové směsi delikátní chuti s charakterem.

prazeni-kavy-pitel-kutna-hora-pritoky.jpg

Vše začíná u zelené kávy.

Pražení kávy je úžasný proces. Na jeho začátku je zelená káva. Surovina trochu nevzhledná, skrývající v sobě ohromný potenciál. Každý druh vypadá jinak, protože jak odrůda, tak i místo, kde je pěstovaná má velký vliv. Než se k nám dostane tato základní surovina je potřeba ujít dlouhou cestu, při které se farmář opravdu nadře. Jeho keře jsou neustále v nebezpečí napadení různými škůdci, ale když vše vyjde, je na konci zelená káva, která se dostane k nám do pražírny.

Velká pražírna.

Pokračuje pražením.

Vlastní pražení připomíná alchymistickou transmutaci, kdy z něčeho zeleného, de facto nepoživatelného, vznikne za pomoci tepelného procesu něco úžasně komplikovaného, protože v každém zrnku kávy je ohromné množství látek. Naši kávu pražíme tak, aby všechno cenné zůstalo v zrnu a bylo vám pak k dispozici při přípravě vašeho šálku kávy.

prazena-kava-kavy-pitel-kutna-hora.jpg

A končí praženou kávou.

Pokud se nám vše podaří, je výsledkem zrnková kávy tak, jak ji máte od nás rádi. Ale to není konec. Káva si musí několik dní odpočinout a pak ji pro vás balíme do sáčku speciálně určených pro tento účel, které mají několik vrstev pro ochranu kávy a s odplyňovacím jednosměrným nylonovým ventilem, takže přebytečný uvolněný plyn odejde přes ventil pryč a káva si zachová své aroma.

E-shop Kávy pitel®