Akce
Kód: 261 | Značka: Kávy pitel

50g Brasil Fazenda De Lagoa Casa da Crianca Kávypitel výběrová zrnková káva

2 hodnocení
48 Kč
Momentálně nedostupné

Vzorkové balení 50 g výběrové zrnkové kávy z Jižní Ameriky. Kávy pitel. 100% arabica. Brasil Fazenda De Lagoa Casa da Crianca.

Kategorie: Vzorková balení 50g
Hmotnost: 0.06 kg
Položka byla vyprodána…

Vzorkové balení 50 g kávy Brasil Fazenda De Lagoa Casa da Crianca naší značky Kávy pitel.

Výběrová zrnková káva z Jižní Ameriky. Značky Kávy pitel. Pečlivě, čerstvě a kvalitně pražená v ČR u Kutné Hory.

Káva odrůdy Fazendy da Lagoa má výjimečnou historii. A v Brazílii je známa svou dlouhou kávovou tradicí. Její kořeny lze vysledovat do druhé poloviny 18. století, kdy portugalští osadníci postavili malou kapli na břehu řeky Amparo a založili základy dnešní Fazendy.

Fazenda da Lagoa se nachází 1100 metrů nad mořem poblíž města Santo Antonio do Amparo, asi 170 kilometrů jihovýchodně od Belo Horizonte v provincii Minas Gerais. Jejích 2 850 hektarů zahrnuje přírodní rezervaci, lesy, pastviny a 1 500 hektarů kávy. 40 přírodních pramenů dodává vodu a postupně se sbíhá do dvou malých řek, které označují hranice areálu. 

Zatímco Fazenda da Lagoa ctí svou starou kávovou tradici, je také známá svými inovativními zemědělskými přístupy, které zahrnují moderní zemědělské techniky založené na vědeckém výzkumu prováděném na farmě a sdíleném s širší komunitou.

Zakladatelem těchto kávovách plantáží byl Manouel Ferreira Carneiro, který postavil první dům na farmě, jež se stala jednou z největších kaváren v regionu. Znalost výroby jedné z nejvýznamnějších brazilských káv se předávala z generace na generaci. Dnes je Carneirův přímý potomek Joaquím Paiva jedním ze dvou výkonných ředitelů na farmě.

Celá oblast Fazendy da Lagoa je výjimečná svou krásou a je útočištěm pro rozmanitou flóru a faunu. V zájmu zachování tohoto přírodního prostředí a jeho ekologické rovnováhy - pro budoucí generace - jsou všechny činnosti na farmě pečlivě sledovány. Všechny postupy pěstování a zpracování na farmě se řídí principy udržitelnosti. Ochranou zdravých půd a řek a produkcí udržitelné kávy se Fazenda da Lagoa snaží být inspirativním partnerem i pro sousední venkovské komunity.

Gramáž balení kávy: 50 g

Původ kávy: Káva pochází z Brazílie, z regionu San Antonio da Amparo, Minas Gerais. Z Jižní Ameriky

Nadmořská výška: Káva pochází z horské oblasti 950-1150 m. n. m.

Varieta kávy: Arabica – Mundo Novo, Catuaí

Druh kávy: Arabica 100%

Sklizeň kávy: červenec - listopad

Chuťový profil kávy Brasil Fazenda De Lagoa Casa da Crianca: sladké jemné ořechové tóny, čokoláda

Acidita kávy: umírněná, citlivě vyvážená

Zpracování kávy: polopromytá káva

Pražírna kávy: Kávy pitel u Kutné Hory, Česká republika, EU

Stupeň pražení kávy: City plus

Příprava kávy: vhodná pro přípravu espressa i filtrované kávy a french pressu 

Balení kávy značky Kávy pitel: veškerou námi praženou kávu značky Kávy pitel balíme do vysoce kvalitních sáčků

Postup balení kávy značky Kávy pitel: Po pražení kávových bobů se z kávy uvolňuje plyn, který by mohl zcela naplnit obal a ten by následně mohl při manipulaci a skladování prasknout. A tak nechává se káva několik hodin odpočinout. A balí se až následně, po odpočinutí do speciálních flexibilních sáčků na kávu, s odplyňovacím jednosměrným nylonovým ventilem. Takže přebytečný uvolněný plyn odejde přes ventil pryč. A káva si tak zachová své stále stejné plnohodnotné aroma od zabalení, přes přepravu a do doručení až k vám, a až do vašeho šálku kávy Kávy pitel. A proto je naše káva značky Kávy pitel čerstvá i u vás po převzetí od přepravce.